Чистка зубного каменю 


Зубний камінь – набуте утворення на місці зубного нальоту, що виникає за рахунок його мінералізації. Найчастіше це суміш фосфату і карбонату кальцію з незначним вмістом органічних речовин і різних мікроорганізмів. Джерелом мінеральних речовин, як правило, служить слина.

Зубний камінь за місцем свого розташування буває «над’ясенний» і «під’ясенний».

Над’ясенний зубний камінь утворюється на вільній поверхні зуба і межує з краєм ясен (буває як би «над яснами»). Такий камінь має жовтий або коричневий колір, шорстку поверхню, яка сприяє відкладенню нових шарів і збільшує тим самим розмір каменю. Слизова оболонка губ і щік, що знаходиться над каменем, травмується і запалюється.

Під’ясенний зубний камінь розташовується на корені зуба, в кишенях ясен і може незначно виступати за коронку. Він темно-зеленого кольору і твердіший над’ясенного каменю.

Було встановлено, що утворення під’ясенного зубного каменю пов’язане з біохімічними відхиленнями в сироватці крові, а над’ясенного – залежить від складу слини. Значне збільшення під’ясенного зубного каменю викликає від’єднання краю ясен від кореня зуба. Такий стан провокує запалення ясен, проникнення інфекції в уражену область і відповідно викликає запалення тканин, що оточують зуб. Над’ясенний зубний камінь часто поєднується з під’ясенним Така особливість чревата наслідками, тому що викликає сильне запалення не тільки м’яких тканин, але і кісткової, аж до розхитування і випадання зубів, остеомієліту і виразкових процесів кісток щелепи. З’являється сильний неприємний запах з рота.

Тварини намагаються не прикушувати на уражені зуби або зовсім відмовляються від їжі. Вирішення проблеми – це видалення зубного нальоту і каменю у собак і кішок із застосуванням сучасного ультразвукового скалера. Ультразвукові коливання без зусиль сколюють зубний камінь будь-якої товщини, згладжують і полірують поверхню зубів. Кавітаційний ефект ультразвуку розпорошує воду, яка вимиває дрібні зубні відкладення і ідеально очищає всі нерівності поверхні зуба.

Стоматологічні процедури у тварин проводять, як правило, під наркозом. І цього не треба боятися. У сучасній ветеринарній справі, застосовуються досить безпечні препарати і невисокий ризик їх застосування набагато кращий, ніж шоковий стан тварин в результаті проведення стоматологічних процедур “на живу” і насильницьких дій щодо забезпечення їх фіксації.

Застосування загальної анестезії пояснюється тим, що не кожна тварина (навіть найбільш слухняна) зможе витримати досить тривалу процедуру роботи стоматолога в ротовій порожнині, таку, як наприклад, видалення зубного каменю ультразвуковим скалером. Ця процедура безболісна, але супроводжується вібраційним впливом на зуби, специфічним звуком, холодною водою, чим і лякає тваринок. Фахівці ветклініки проведуть точно розрахований наркоз і лікувальну процедуру максимально швидко і безболісно.

Для профілактики утворення зубного каменю, а так само виникнення і розвитку хвороб в ротовій порожнині слід:

  1. Регулярно і правильно чистити зуби своєму вихованцеві.
  2. У раціон включати тверді корми для чищення зубів.
  3. Для ігор з твариною використовувати спеціальні іграшки для чищення зубів.

Не рідше 1 разу на рік відвідувати ветеринарного стоматолога для профілактичного огляду ротової порожнини тварини і зняття зубного каменю (в разі його наявності).

kam