Кастрація і стерилізація


«Я не буду стерилізувати свою кішку!»

Може здатися, що відправити на операцію здорову тварину – негуманно і безглуздо.

Насправді нестерилізована кішка проживає життя полонянки власних статевих гормонів: вона змушена постійно стримувати свої природні пориви і агресію. Кішки прагнуть втекти з дому в пошуках партнерів для спарювання – і деяким це вдається.

Сам процес спарювання нічого особливо приємного для кішки не представляє – для неї він досить болючий і лякаючий. Існує також безліч інфекцій, що передаються статевим шляхом – в тому числі смертельно небезпечних. Вагітність і пологи також пов’язані з ризиком для здоров’я – розділ «Патології вагітності, пологів та післяпологового періоду» за кількістю сторінок займає провідні позиції в будь-якому ветеринарному довіднику.

І навіть якщо ваша кішка надійно замкнена в квартирі – вона буде неспокійно нявкати під дверима, а її запах може залучити некастрованих котів з усієї округи. Приготуйтеся регулярно спостерігати котячі бої під вашими вікнами і боротися з запахом сечі зовні вхідних дверей.

Видалення статевих залоз у кішки знижує ризик розвитку у неї раку молочної залози і статевих органів.

 «Я не хочу стерилізувати свого кота!»

Багато хто думає, що операція позбавить кота «справжнього, повноцінного життя» і «чоловічих задоволень». Власне, «задоволення» полягає в неприборканому бажанні шукати і завойовувати нові території і знаходити кішок для спарювання, побившись попередньо з усіма іншими претендентами на їх увагу.

Гормони змушують тварину вишукувати будь-які способи втекти з квартири.

Щовесни в ветлікарню приносять сотні тварин, що вистрибнули з вікон, які втекли і знайдені виснаженими – і просто постраждалих у вуличній бійці. Переломи, абсцеси, подряпані носи і очі – далеко не самий повний список каліцтв. До речі, вірус імунодефіциту кішок (FIV) передається як раз через подряпини і укуси.

Ті ж «щасливчики», яким не вдалося вирватися з дому, мітять меблі і тероризують м’які іграшки.

З віком у некастрованих котів підвищується ризик розвитку раку сім’яників і простати.

Від усіх цих неприємностей кота позбавить нескладна операція з видалення сім’яників.

Як працюють таблетки, тапочки, обливання водою і інші народні засоби «проти гульок».

Крикнувши на кішку або вдаривши її, ви лише дасте їй зрозуміти, що від вас краще триматися подалі.

Використання таблеток «проти тічки» в 100% випадків закінчується тієї ж операцією – але вже за показанням і в терміновому порядку. Навіть якщо ви дали їх лише один раз. Перевірено досвідом…

Як проходить операція.

Процедура робиться під загальним наркозом.

У котів операція проходить з мінімальним втручанням в організм: насінники видаляються через маленький розріз. Вам не потрібно буде нічого обробляти і знімати шви.

У кішок матка і яєчники знаходяться в черевній порожнині і щоб витягти їх, лікар зробить невеликий розріз на животі. Вся процедура триває не більше 20 хвилин. Кішку можна буде забрати додому в той же або на наступний день. Вас, швидше за все, попросять обробляти їй шов і робити уколи – це можна робити вдома або приносити кішку в клініку. Шви знімати не потрібно після операції.

Дізнайтеся у вашого ветеринарного лікаря подробиці про операцію і подальший догляд.

Будьте відповідальними! Якщо ви любите вашу кішку – стерилізуйте її.

kastr