УЗД


УЗД давно увійшов в повсякденну діагностичну практику ветеринарного лікаря. Це обумовлено хорошими діагностичними можливостями методу, простотою діагностикою, відсутністю протипоказань, відносною дешевизною дослідження, можливістю досліджень в реальному часі (особливо це актуально для рухомих структур, таких як серце, кишечник, плоди).

Недоліком методу можна вважати обмеження, пов’язані з фізичними властивостями ультразвукової хвилі (наприклад, при великій кількості газів в кишечнику і шлунку, огляд органів черевної порожнини може бути ускладненим), а також якість ультразвукового дослідження знижується у пацієнтів з надмірною вагою через ослаблення ультразвукових хвиль.

Принцип ультразвукового дослідження полягає в тому, що кристал, що знаходиться в датчику апарату, під дією електричного струму починає деформуватися, виробляючи ультразвукові хвилі різної частоти. Ці хвилі проходять через тканини організму, частково відбиваються і приймаються датчиком. Потім інформація від датчика обробляється і відображається на моніторі ультразвукового апарату. В результаті на екрані з’являється зображення ультразвукових зрізів внутрішніх органів.

У нашій клініці застосовується сучасний ультразвуковий сканер японського виробництва HONDA, що дозволяє проводити ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, серця, очей, головного і шийного відділу спинного мозку, щитовидної залози.

Перед плановим УЗД черевної порожнини рекомендується не годувати тварину протягом 8-12 годин і бажано застосування препаратів «Еспумізан» або активоване вугілля для зниження кількості газів в шлунково-кишковому тракті.