Вакцинація


Вакцинація собак і кішок в Eurovet.

Коли постає питання про вакцинацію домашніх тварин, то думки у власників розходяться:

Робити чи не робити?

Раптом ускладнення? А чи треба взагалі робити щеплення, зараз ніби обстановка покращилася, інфекційні хвороби зустрічаються рідше.

Старі тварини погано переносять щеплення, та й хворіють рідше.

А моя кішка не виходить з дому, тому прищеплювати її немає сенсу.

Ось деякі з міркувань, з якими ми стикаємося на прийомі у ветеринарній клініці, на вигульних майданчиках, гуляючи з собаками, в колі знайомих за дружньою бесідою. Звичайно, з приводу всього, що стосується тварин, рішення завжди приймає власник, і ви будете вирішувати вакцинувати чи ні вашого вихованця, лікарі лише можуть надати інформацію, порекомендувати, можливо наполягти.

Отже, в першу чергу потрібно розуміти, що інфекційні хвороби нікуди не поділися, вони існують і будуть існувати з тієї простої причини, що популяція вірусів підтримується природними осередками – дикими і бродячими тваринами. І захворюваність в популяції домашніх тварин знизилася тільки за рахунок масової вакцинації.

Вакцинована собака і кішка – здоровий господар і члени його сім’ї. Лептоспіроз і сказ – два особливо небезпечних захворювання, які передаються людині від домашніх тварин. І якщо лептоспіроз хвороба вкрай неприємна, але виліковна, правда, з масою ускладнень, то сказ не лікується. Саме тому, в зв’язку з випадками сказу серед домашніх тварин, уряди окремих міст запроваджують обов’язкову вакцинацію домашніх тварин проти сказу з адміністративною відповідальністю їх власників за ухилення.

Згадайте про пташиний і свинячий грип. Всі хвороби, проти яких вакцинують собак і кішок мають високу контагіозністю, всі ці віруси стійкі в зовнішньому середовищі. Відмовляючись від вакцинації або здійснюючи її нерегулярно, ми залишаємо вірусам лазівки для виживання і поширення поруч з нами. Вони живі, вони пристосовуються, вони мутують. Але вірусологи стежать за всіма змінами. В даний момент собачі і котячі інфекції безпечні для людини, але де гарантії, що одного разу цей бар’єр не буде подоланий?! І, краще якщо між людиною і природним осередком хвороби буде надійне кільце вакцинованих домашніх вихованців. Це ліричний відступ, але воно має право бути.

Вирішили вакцинувати, але боїтеся ускладнень. Від них, на жаль, ніхто не застрахований. В даному випадку важливо розуміти, що світова вірусологія та науково-технічний прогрес зробили крок далеко вперед. Сучасні вакцини практично безпечні для тварин будь-якого віку, починаючи з перших тижнів життя і закінчуючи глибокою старістю. На що треба звернути увагу?

  1. Тварина на момент вакцинації має бути здоровою. Хворим і ослабленим тваринам вакцинація протипоказана. Безпосередньо перед введенням вакцини ветеринарний лікар повинен провести клінічний огляд пацієнта з обов’язковим вимірюванням температури його тіла. При виявленні ознак будь-яких захворювань або підвищенні температури тіла, вакцинація відкладається до з’ясування обставин.
  2. Регулярна дегельмінтизація. Глистяна інвазія сприяє розвитку слабкого імунної відповіді.
  3. Ускладненням є різні алергічні реакції. Як правило, вони проявляються протягом найближчої години, і зазвичай знімаються антигістамінними препаратами. Алергія, як ускладнення після вакцинації, спостерігається досить рідко. Запитайте у лікаря з приводу можливої алергії у вашого вихованця і способах її запобігти.
  4. Навіть якщо тварина до вакцинації підготували правильно, можуть виникнути проблеми. Все було нормально, але собака або кішка захворіла. Під час вакцинації відбувається загострення прихованих (латентних) і хронічних захворювань. В даному випадку можна порекомендувати звертатися з проблемами вашого вихованця до одного лікаря, якому ви повністю довіряєте. Він знатиме вашого вихованця, його історію хвороби, вибере найбільш сприятливий час для вакцинації і постарається максимально знизити ризик розвитку ускладнень.

До тварин «з вулиці» – пильна увага. Якщо ви підібрали на вулиці кошеня чи цуценя, або взяли його з несанкціонованого розплідника, наприклад, у доброї жінки, яка містить 20 кішок в однокімнатній квартирі, пам’ятайте, що найімовірніше тварина інфіковано, особливо це стосується кошенят. Щоб уникнути проблем при вакцинації слід обов’язково показати його ветеринарному лікарю, який огляне малюка, проведе при необхідності лабораторні дослідження і дасть вам потрібні рекомендації. Якщо ознак інфекції на прийомі виявлено не буде, то рекомендацією будуть дегельмінтизація за схемою, обробка від ектопаразитів, і після закінчення карантинного періоду (до 3х тижнів), вакцинація. Така схема допомагає уникнути загострення інфекцій під час вакцинації і врятувати життя вашому новому «члену сім’ї».

Мій дім моя фортеця. Це твердження не поширюється на збудників інфекційних захворювань кішок і собак. Чума собак, панлейкопенія, каліцівіроз, ринотрахеїт кішок – захворювання, які можуть передаватися через одяг, предмети догляду, посуд, клітини і транспортні засоби. Всіх домашніх собак і кішок треба обов’язково вакцинувати.

Паперові справи. У ветеринарному паспорті вашого вихованця після проведення вакцинації повинен стояти штамп організації, підпис лікаря, який проводив огляд і вводив вакцину, дата, назва та серія вакцини. Цей запис дублюється в журналі вакцинацій клініки. Щоб уникнути будь-яких непорозумінь, особливо це стосується вакцинації проти сказу, краще звернутися до ветеринарної клініки.

Захистивши своїх вихованців, ви матимете змогу вберегти себе і своїх близьких від небезпечних захворювань і переживань, викликаних хворобою улюбленого всіма друга. Даруйте один одному радість спілкування і насолоджуйтеся життям.

eagle